Του Ηλία Προύφα
Πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 17 Μαρτίου 2022, στην έδρα του Γ΄ Σώματος Στρατού, στο Στρατόπεδο «ΠΕΔΙΟΥ ΑΡΕΩΣ» της Θεσσαλονίκης, παρουσία του Υφυπουργού Εσωτερικών (Μακεδονίας – Θράκης) Σταύρου Καλαφάτη και του ΑΓΕΣ, Αντιστράτηγου Χαράλαμπου Λαλούση, η τελετή παράδοσης – παραλαβής καθηκόντων του Διοικητή του Γ΄ Σώματος Στρατού «ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ» / NATO Rapid Deployable Corps Greece (Γ΄ ΣΣ/NRDC-GR «ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ»), από τον Αντιστράτηγο Αναστάσιο Σπανό στον Αντιστράτηγο Σωτήριο Κωστάκογλου.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05837-8.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05839-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05840-4.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05841-5.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05842-7.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05846-7.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05847-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05848-8.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05849-7.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05850-7.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05851-5.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05852-7.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05853-8.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05854-7.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05855-5.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05856-4.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05857-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05860-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05861-8.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05862-5.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05863-5.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05864-7.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05865-8.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05867-7.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05868-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05869-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05870-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05871-4.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05872-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05873-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05874-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05875-8.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05876-7.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05877-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05878-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05879-8.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05880-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05881-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05883-4.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/DSC05884-4.jpg)