Τον Δήμαρχο Ορεστιάδας Αδαμάντιο Παπαδόπουλο επισκέφθηκε σήμερα Τρίτη 13 Φεβρουαρίου 2024 ο νέος Διοικητής του Δ’ Σώματος Στρατού Αντιστράτηγος Σταύρος Παπασταθόπουλος, συνοδευόμενος από τον Διοικητή της 16ης Μεραρχίας Πεζικού Υποστράτηγο Κωνσταντίνο Καραμανίδη και τον Διοικητή της 3ης Μ/Κ Ταξιαρχίας ΡΙΜΙΝΙ Ταξίαρχο Θωμά Γερασίμου.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν θέματα που αφορούν στις σχέσεις στρατού και δημοτών και δόθηκε αμοιβαία υπόσχεση ότι θα συνεχιστεί η καλή συνεργασία που ορίζει η παράδοση της συνύπαρξης λαού και στρατού στην ακριτική περιοχή του Βορείου Έβρου.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEicN5SWtxx_WuSHccMGFWgUukATU9U2g_2UFKQGpjJ1Jl_Dln_8n4hxI0KnlWZjCerUXOLkre7PrFyIAEX8Y5a9bGMz8Om5fVCBF0KxE1TCjHThz2fPHO7uUYEYhmr3cR1XuqAT5Txpju4zR28cRpYMlXXNcieFIhyphenhyphenQTnloMebmXPTqfHReNiufO_hWu0E/w640-h360-rw/jpeg3.jpg)