Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΕΝΟΠΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣΣΤΡΑΤΟΣ ΞΗΡΑΣΑνθυπολοχαγός από Ασήμι...

Ανθυπολοχαγός από Ασήμι…

Του Ηλία Προύφα

Ανθυπολοχαγος από ασήμι, το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Ανθυπολοχαγος Γεώργιος Ψαροκωστοπουλος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Τοξοβολίας,που πραγματοποιήθηκε στις 8 και 9 Ιουλίου στο γήπεδο της Κηφισίας στην κατηγορία του ομαδικού ανδρών, μαζί με τους συναθλητές τού Ιακωβίδη Χαράλαμπο και κουτσικακη Κωνσταντίνο μετά από ένα δυνατό σερί έφτασαν έως τον τελικό όπου εκεί αντιμετωπισαν την ομάδα του ΑΚΤΙΣ χάνοντας τον αγώνα και το χρυσό μετάλλιο. Σε ατομικό επίπεδο την πρώτη μέρα στους γύρους κατάταξης,κατέλαβε την 6 θέση από τους 43 αθλητές που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα .την δεύτερη μέρα κατάφερε κερδίζοντας 2 κόντρες να πλασαριστεί στην οκτάδα όπου εκεί μετά από μία δυνατή μονομαχία με μεγάλα σκορ και από τους 2 αθλητές, και τα σετ να είναι 4-4 έχασε το τελευταίο με 29-26 όπου και διαμορφώθηκε τελικό 6-4 δίνοντας τού την 5η θέση του ατομικού στην τελική κατάταξη του πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Ο Ανθυπολοχαγος συνεχίζει να δείχνει μεγάλη σταθερότητα και συνεχείς άνοδο γεγονός που αποδεικνύουν τα αποτελέσματα στους αγώνες που συμμετέχει, όταν ρωτήθηκε που οφείλεται αυτό απάντησε: Έχουν συμβάλει αρκετοί παράγοντες στο γεγονός αυτό, η στήριξη από την αγαπημένη του σύζυγο στο πολύ καλό κλίμα πού υπάρχει στον σύλλογο και στην ομάδα , τελευταίος και ποιο καταλυτικος παράγοντας είναι η καθημερινή παρουσία και καθοδήγηση από τον ΔΆΣΚΑΛΟ και ΠΡΟΠΟΝΗΤΉ του Αλέξανδρο Νασουλα όπου χωρίς την συμβολή του τίποτα από όλα αυτά δεν θα ήταν εφικτο.