Με εκκλησιαστική μεγαλοπρέπεια και λαμπρότητα εορτάστηκε η εορτή της Αναστάσεως στο Ναύσταθμο στη Σαλαμίνα. Στην Ιερά Ακολουθία στον ιστορικό Ναό του Αγίου Νικολάου ο Στρατιωτικός Ιερέας του Γενικού Επιτελείου Ναυτικού Αρχιμανδρίτης Αλέξιος Ιστρατόγλου αναφέρθηκε στο μήνυμα της ημέρας. Ευχήθηκε η χάρις του Αναστάντος Κυρίου μας να ευλογεί το Πολεμικό Ναυτικό στο σύνολο του το Αρχηγείο Στόλου το Ναύσταθμο τον κόσμο όλο. Στην Ιερά Ακολουθία παρέστη, ο Διοικητής του Ναυστάθμου, Αξιωματικοί, Υπαξιωματικοί, ναύτες και πολιτικό προσωπικό που υπηρετεί στο Αρχηγείο Στόλου και στο Ναύσταθμο καθώς επίσης και κάτοικοι της νήσου Σαλαμίνας.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/329878054_222176080432727_3200093470046330763_n.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/338208994_1602568510247784_3015094801193206125_n.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/338249634_605429974580955_2936055468272188943_n.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/338328142_509189128091713_7609045125491128634_n.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/338336155_990550042105694_3689240874740036206_n.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/338339970_719681756553589_4820524169933455661_n.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/338396023_1182851069039863_225135940868952696_n.jpg)