13.3 C
Athens
Δευτέρα, 2 Οκτωβρίου, 2023
ΑρχικήΕΝΟΠΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣΤο νέο Διοικητικό Συμβούλιο της ΠΟΜΕΝΣ. Όλα τα ονόματα

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της ΠΟΜΕΝΣ. Όλα τα ονόματα

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Διοικητικό Συμβούλιο, η Εξελεγκτική Επιτροπή και το Πειθαρχικό Συμβούλιο, που εκλέχθηκαν από το 6ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ των Αντιπροσώπων, της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενώσεων Στρατιωτικών – Π.ΟΜ.ΕΝ.Σ., κατόπιν των αρχαιρεσιών της 5ης Μαρτίου 2023, έχει ως εξής:  

Α. ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

  1. Πρόεδρος: Δημήτριος Ρώτας
  2. Αντιπρόεδρος Α’: Βασίλειος Λάμπρου
  3. Αντιπρόεδρος Β’: Αθανάσιος Σαρρής
  4. Αντιπρόεδρος Γ’: Αθανάσιος Κόλτσης
  5. Γενικός Γραμματέας: Γεώργιος Κυριακάκης
  6. Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας: Κωνσταντίνος Νιώρας
  7. Οργανωτικός Γραμματέας: Ηλίας Κολλύρης
  8. Αναπληρωτής Οργανωτικός Γραμματέας: Γεώργιος Ζγαρδανάς
  9. Αναπληρωτής Οργανωτικός Γραμματέας: Ευάγγελος Κατσούδας
  10. Αναπληρωτής Οργανωτικός Γραμματέας: Σπύρος Κυριακόπουλος
  11. Ταμίας Διοικητικού Συμβουλίου: Χρήστος Μασάνης
  12. Αναπληρωτής Ταμίας Διοικητικού Συμβουλίου: Χρήστος Σουρέλης
  13. Γραμματέας Διεθνών Σχέσεων:  Ηλίας Τερτίγκας
  14. Γραμματέας Ισότητας Φύλων: Αικατερίνη Κιουρτσίδου

     ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΙΕΣ

ΤΥΠΟΥ, ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ, ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

  1. Αντιπρόεδρος Τύπου, Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης, και Πληροφοριακών συστημάτων: Νικόλαος Ασφής
  2. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Τύπου, Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης, και Πληροφοριακών συστημάτων: Σπυρίδων Δήμος
  3. Γραμματέας Επικοινωνίας – Τύπου: Αγγελική Κακαρίκου
  4. Γραμματέας Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης: Ελευθέριος Μπουρδανιώτης
  5. Γραμματέας Πληροφοριακών συστημάτων: Ιωάννης Δημόπουλος

     ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

  1. Αντιπρόεδρος Διοικητικών Θεμάτων και Προσωπικού: Σιδέρης Βότσης
  2. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Διοικητικών Θεμάτων και Προσωπικού: Νικόλαος Ζησόπουλος
  3. Γραμματέας Παραγωγικών Σχολών ΑΣΕΙ: Γεράσιμος Τερεζάκης
  4. Γραμματέας Παραγωγικών Σχολών ΑΣΣΥ: Νικόλαος Μητσάκος
  5. Αναπληρωτής Γραμματέας Παραγωγικών Σχολών ΑΣΣΥ: Αντώνιος Κυριακάκης
  6. Γραμματέας Θεμάτων ΕΜΘ: Χρήστος Καρανάσιος
  7. Αναπληρωτής Γραμματέας Θεμάτων ΕΜΘ: Δημήτριος Μπαζούκης
  8. Γραμματέας Θεμάτων ΕΠ.ΟΠ: Νικόλαος Αντωνόπουλος
  9. Αναπληρωτής Γραμματέας Θεμάτων ΕΠ.ΟΠ: Κωνσταντίνος Μαργαριτόπουλος

     ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

  1. Αντιπρόεδρος Μέριμνας Προσωπικού: Νικόλαος Παναγιωτίδης
  2. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Μέριμνας Προσωπικού: Γεώργιος Σιδερίδης
  3. Γραμματέας Θεμάτων Μέριμνας: Κωνσταντίνος Γώγος
  4. Γραμματέας Θεμάτων Μέριμνας προσωπικού ειδικής μεταθετικότητας: Γεώργιος Τσιγκρέλης
  5. Γραμματέας Υγιεινής και Ασφάλειας: Νικόλαος Χατζηγεωργίου
  6. Γραμματέας Θεμάτων Προσωπικού: Κωνσταντίνος Παππάς
  7. Γραμματέας Θεμάτων Προσωπικού: Σταύρος Σίπκας

     ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΡΩΓΗΣ

  1. Αντιπρόεδρος Οικονομικών Θεμάτων και Αρωγής: Κωνσταντίνος Χατζηδημητρίου
  2. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Οικονομικών Θεμάτων και Αρωγής: Αθανάσιος Μακράκης
  3. Γραμματέας Οικονομικών Θεμάτων: Ανέστης Κεφαλάς
  4. Γραμματέας Αρωγής: Βασίλειος Γιαχουντής
  5. Αναπληρωτής Γραμματέας Αρωγής: Παναγιώτης Στρατσιάνης

ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ

  1. Αντιπρόεδρος Ασφαλιστικών και Συνταξιοδοτικών Θεμάτων: Ιωάννης Σπαράγγης
  2. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Ασφαλιστικών και Συνταξιοδοτικών Θεμάτων: Πολυδεύκης Ιωάννου

     ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΥ ΈΡΓΟΥ

  1. Αντιπρόεδρος Κοινοβουλευτικού Έργου: Απόστολος Λεμονιάς
  2. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Κοινοβουλευτικού Έργου: Κωνσταντίνος Σάμψων
  3. Γραμματέας Νομοθετικού – Κοινοβουλευτικού ελέγχου: Γεώργιος Μπέκας
  4. Αναπληρωτής Γραμματέας Νομοθετικού – Κοινοβουλευτικού ελέγχου: Γεώργιος Μπανάσιος
  5. Αναπληρωτής Γραμματέας Νομοθετικού – Κοινοβουλευτικού ελέγχου: Ανδρέας Ασημακόπουλος
  6. Αναπληρωτής Γραμματέας Νομοθετικού – Κοινοβουλευτικού ελέγχου: Όλγα Κοντελίδου
  7. Αναπληρωτής Γραμματέας Νομοθετικού – Κοινοβουλευτικού ελέγχου: Ευάγγελος Παπαβασιλείου

Τα κατωτέρω στελέχη, είναι αναπληρωματικά μέλη του Δ.Σ. κατά φθίνουσα σειρά σταυροδοσίας, ως εξής:

  1. Στέλιος Καραπέτσας
  2. Ανδρέας Κεχαγιάς
  3. Άγγελος Δηνικόλας
  4. Μαρινέλα Μυλωνέρου
  5. Γεωργία Κοσμάογλου
  6. Κωνσταντίνος Γκουμότσιος
  7. Ιωάννης Κοντούλης
  8. Απόστολος Θέος
  9. Βασίλειος Παππάς
  10. Πέτρος Μούστος
  11. Γεώργιος Ντζόιδος
  12. Αθανάσιος Μητσιβέλης

Β. ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Πρόεδρος: Ευάγγελος Τσίμαρης

Αντιπρόεδρος Α΄: Ελευθέριος Κακκάβας

Αντιπρόεδρος Β΄: Διαμαντής Μαντής

Γεν. Γραμματέας: Παρασκευή Ιωαννίδου

Αναπληρωτής Γεν. Γραμμ.: Βασίλειος Χονδρογιάννης

Αναπληρωτής Γεν. Γραμμ.: Αριστείδης Τσατσαρής

Μέλος: Χρήστος Μαργαρίτης

Μέλος: Αποστολία Κακαρίκου

Μέλος: Ζαχαρίας Καλογιαννάκης

Μέλος: Νικόλαος Μερκούρης

Μέλος: Ευστράτιος Χαραλαμπέλλης

Γ. ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Πρόεδρος: Ιωάννης Μανιάς

Αντιπρόεδρος Α΄: Στέργιος Όρκας

Αντιπρόεδρος Β΄: Λεωνίδας Κολονιώτης

Γεν. Γραμματέας: Ευθύμιος Φασούλας

Αναπληρωτής Γεν. Γραμμ.: Γεώργιος Χαίνης

Αναπληρωτής Γεν. Γραμμ.: Απόστολος Πουργιαζής

Μέλος: Γεώργιος Χαντζόπουλος

Μέλος: Δημήτριος Σακκάς

Μέλος: Ηλίας Τσαρουχάς

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣΟ  ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ       
Δημήτριος ΡώταςΑσμχος (ΥΔΚ)Γεώργιος Κυριακάκης Ανχης (ΕΜ)