Την Τετάρτη το πρωί, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Λαρίσης και Τυρνάβου κ. Ιερώνυμος δέχθηκε την καθιερωμένη εθιμοτυπική επίσκεψη στην αίθουσα θρόνου του Επισκοπείου από τον νεό Διοικητή της 1ης Στρατιάς, Αντιστράτηγο κ. Πέτρο Δεμέστιχα.
Ο Σεβασμιώτατος, αφού καλωσόρισε τον νέο Διοικητή στην πόλη της Λάρισας, του ευχήθηκε να έχει την ευλογία του Κυρίου μας ώστε να ανταπεξέλθει επάξια στα νέα του καθήκοντα.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2021/03/demestixas-1024x479.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2021/03/demestixas-3-e1617205235455.jpg)