Του Ηλία Προύφα
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2023, στην Λέσχη Αξιωματικών Φρουράς Καβάλας, η κοπή της Αγιοβασιλόπιτας του Συνδέσμου Εφέδρων Αξιωματικών Καβάλας.
Στην κατάμεστη από περίπου 350 μέλη εκδήλωση, παρευρέθηκαν και ο Υπουργός Εθνικής Άμυνας, Νίκος Παναγιωτόπουλος, ο οποίος είναι επίτιμο μέλος του Συνδέσμου καθώς και ο Διοικητής της 20ης Τεθωρακισμένης Μεραρχίας Καβάλας, Υποστράτηγος Αθανάσιος Γαρίνης.
Την Αγιοβασιλόπιτα, ευλόγησε ο Μητροπολίτης Καβάλας και Θάσου κ.κ. Στέφανος.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230212_101559-1024x461.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230212_125705-1024x461.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230212_165244-961x1024.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/02/received_547528270680677-768x1024.jpeg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/02/received_575326110914786-1024x683.jpeg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/02/received_740740290688548-683x1024.jpeg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/02/received_940117630325427-768x1024.jpeg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/02/received_1626853867819764-1024x683.jpeg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/02/Screenshot_2023-02-12-14-37-26-479-edit_com.facebook.katana-1024x558.jpg)