Του Ηλία Προύφα
Στο Υπουργείο Εθνικής Αμύνης πραγματοποιήθηκε σήμερα, Τρίτη 27 Ιουνίου 2023, η τελετή παραδόσεως – παραλαβής καθηκόντων Yπουργού, από τον Αλκιβιάδη Στεφανή, στο Νίκο Δένδια.
Παρόντες στην τελετή οι δύο νέοι Υφυπουργοί Εθνικής Άμυνας, Νίκος Χαρδαλιάς και Ιωάννης Κεφαλογιάννης, ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Κωνσταντίνος Φλώρος, ο Γενικός Γραμματέας του ΥΠΕΘΑ κ. Αντώνιος Οικονόμου, ο Αρχηγός ΓΕΑ Αντιπτέραρχος (Ι) Θεμιστοκλής Μπουρολιάς, ο Αρχηγός ΓΕΣ Αντιστράτηγος Άγγελος Χουδελούδης, ο Αρχηγός ΓΕΝ Αντιναύαρχος Ιωάννης Δρυμούσης ΠΝ, καθώς και άλλοι υπηρεσιακοί παράγοντες.
Το kranosgr.com, βρέθηκε στην τελετή παράδοσης παραλαβής του νέου ΥΠΕΘΑ, όπου κατέγραψε σχετικό φωτορεπορτάζ και βίντεο:
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07986.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07988.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07989.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07990.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07991.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07992.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07993.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07994.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07995.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07996.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07997.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07998.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC07999.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08000.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08001.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08002.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08003.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08004.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08005.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08006.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08008.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08009.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08010.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08011.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08012.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08013.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08014.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08015.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08018.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08019.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08020.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08021.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08022.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08023.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08024.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08025.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08026.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08027.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08028.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08029.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08030.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08031.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08032.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08033.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08035.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08036.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08037.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08038.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08040.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08041.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08042.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08043.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08045.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08049.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08051.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08052.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08057.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08058.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08060.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08065.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC08066.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/06/DSC079866.jpg)