Την Τετάρτη 05 Απριλίου 2023 και παρουσία του Αρχηγού ΓΕΕΘΑ Στρατηγού Κωνσταντίνου Φλώρου, πραγματοποιήθηκε η τελετή παράδοσης – παραλαβής καθηκόντων Διοικητού της Σχολής Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ), από την Συνταγματάρχη (ΥΝ) Μαρίνα Παναγιωτοπούλου στην Σμήναρχο (ΥΝ) Κυριακή Πελέκη.
Η τελετή έλαβε χώρα στις εγκαταστάσεις της Σχολής στο Στρατόπεδο «ΣΑΚΕΤΑ Α΄», χοροστατούντος του Πρωτοσύγκελου της Μητρόπολης Καισαριανής Βύρωνος και Υμηττού Πανοσιολογιότατου Αρχιμανδρίτη π. Αναστάσιου Τασόπουλου ως εκπρόσωπου του Μητροπολίτη κ.κ. Δανιήλ, και παραβρέθηκαν επίσης:
- Ο Αρχηγός ΓΕΑ Αντιπτέραρχος (Ι) Θεμιστοκλής Μπουρολιάς.
- Ο Διοικητής της Σχολής Εθνικής Άμυνας (ΣΕΘΑ) Αντιστράτηγος Σπυρίδωνας Αλφαντάκης.
- Ο Υπαρχηγός ΓΕΣ Αντιστράτηγος Ανδρέας Κορωνάκης ως εκπρόσωπος του Αρχηγού ΓΕΣ Αντιστράτηγου Άγγελου Χουδελούδη και ο Υπαρχηγός ΓΕΝ Υποναύαρχος Κωνσταντίνος Βλάχος ΠΝ ως εκπρόσωπος του Αρχηγού ΓΕΝ Αντιναύαρχου Ιωάννη Δρυμούση ΠΝ.
- Ο Υποστράτηγος Σταύρος Τζουμερκιώτης ως εκπρόσωπος του Διοικητή της Ανώτατης Στρατιωτικής Διοίκησης Εσωτερικού και Νήσων (ΑΣΔΕΝ) Αντιστράτηγου Σωτήριου Κωστάκογλου.
- Ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Υγειονομικού του ΓΕΕΘΑ (ΓΕΕΘΑ/ΔΥΓ) Υποναύαρχος (ΥΙ) Αντώνιος Παπαγεωργίου ΠΝ.
- Εν ενεργεία και εν αποστρατεία Αξιωματικοί.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_001-1-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_002-1-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_003-2-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_004-1-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_005-2-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_006-1-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_007-2-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_008-1-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_009-2-1024x682.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_010-2-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_011-1-1024x682.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_012-2-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_013-2-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_014-2-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_015-2-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/04/05_apr_01_016-2-1024x682.jpg)