Την Πέμπτη 31 Μαρτίου 2022 ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Κωνσταντίνος Φλώρος συναντήθηκε στο γραφείο του με τον Δήμαρχο Ιεράς Πόλης Μεσολογγίου κ. Κωνσταντίνο Λύρο.
Κατά την διάρκεια της συνάντησης, η οποία διεξήχθη σε ιδιαίτερα θερμό κλίμα, συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος και ειδικότερα η οργάνωση και η προετοιμασία για τονεορτασμό της επετείου της ηρωικήςΕξόδου της Φρουράς των Ελεύθερων Πολιορκημένων της Ιεράς Πόλεως του Μεσολογγίου, καθώς και οι πολυεπίπεδοι τομείς συνεργασίας του Δήμου με τις Ένοπλες Δυνάμεις.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/03/31_mar_01_001-2.jpeg)