Την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2024 ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Δημήτριος Χούπης συναντήθηκεμε τον Μακαριώτατο Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ.κ. Ιερώνυμο, στην έδρα της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών.
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης, η οποία διεξήχθη σε ιδιαίτερα θερμό κλίμα, συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος, οι άριστες σχέσεις και η αγαστή συνεργασία των Ενόπλων Δυνάμεων με την Εκκλησία της Ελλάδος, καθώς και το σημαντικό ιεροκηρυκτικό, ποιμαντικό και φιλανθρωπικό έργο που επιτελείται από αυτήν.
Ο Μακαριώτατος Αρχιεπίσκοπος συνεχάρη τον Αρχηγό ΓΕΕΘΑ για την ανάληψη των καθηκόντων του, του έδωσε την ευλογία του και του ευχήθηκε κάθε επιτυχία στο έργο του.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/23_feb_02_001-1024x682.jpeg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/23_feb_02_002-1024x683.jpeg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/23_feb_02_003_F-1024x683.jpeg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/23_feb_02_004-1024x683.jpeg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/23_feb_02_006-1024x683.jpeg)