Την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2023 ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Κωνσταντίνος Φλώρος συναντήθηκε στο γραφείο του με τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Φθιώτιδος κ.κ. Συμεών.
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης, η οποία διεξήχθη σε ιδιαίτερα θερμό κλίμα, συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος, οι άριστες σχέσεις και η αγαστή συνεργασία των Ενόπλων Δυνάμεων με την Μητρόπολη Φθιώτιδος, καθώς και το σημαντικό ιεροκηρυκτικό, ποιμαντικό και φιλανθρωπικό έργο που επιτελείται από αυτήν.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/11/29_nov_001-1024x684.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/11/29_nov_002-1024x684.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/11/29_nov_004-1024x684.jpg)