Την Παρασκευή 09 Δεκεμβρίου 2022 ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Κωνσταντίνος Φλώρος συναντήθηκε στο γραφείο του με τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Φθιώτιδος κ.κ. Συμεών.
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης, η οποία διεξήχθη σε ιδιαίτερα θερμό κλίμα, συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος, οι άριστες σχέσεις και η αγαστή συνεργασία των Ενόπλων Δυνάμεων και της Μητρόπολης Φθιώτιδος, καθώς και το σημαντικό ιεροκηρυκτικό, ποιμαντικό και φιλανθρωπικό έργο που επιτελείται από αυτήν.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/12/10_dec_001-1024x682.jpeg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/12/10_dec_003-1024x682.jpeg)