Στον Πανηγυρικό εσπερινό του Αγίου Ιλαρίωνος βρέθηκε ο στρατηγός της Μεραρχίας Έδεσσας κ. Χατζηγεωργιου. Ο στρατηγός έτυχε θερμής υποδοχής από τον Δήμαρχο Αλμωπίας. Ο Χρήστος Μπάτσης υποδέχτηκε και καλωσόρισε τον στρατηγό στην Ιερά Μονή ενώ είχαν και κατ’ιδίαν συνομιλία.
Ο Δήμαρχος Αλμωπίας Χρήστος Μπάτσης ξενάγησε τον Στρατηγό τόσο στην Ιερά Μονή οσο και στο χωριό, όπου οι δύο άντρες συζήτησαν για αρκετή ώρα.
![](https://www.pellanews.gr/sites/default/files/received_946698785931900_0.jpeg)
![](https://www.pellanews.gr/sites/default/files/received_2965827483669531.jpeg)