Την Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020, πραγματοποιήθηκε στη Στρατιωτική Σχολή Αξιωματικών Σωμάτων (ΣΣΑΣ) στη Θεσσαλονίκη, η τελετή ορκωμοσίας εβδομήντα (70) Πρωτοετών Μαθητριών και Μαθητών Ιατρικού, Κτηνιατρικού, Οδοντιατρικού, Φαρμακευτικού, Ψυχολογικού, Νομικού και Οικονομικού τμήματος.
Στην τελετή παρέστη ο Υπαρχηγός Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας, Αντιναύαρχος κ. Ιωάννης Δρυμούσης ΠΝ ως εκπρόσωπος του Αρχηγού ΓΕΕΘΑ, Εκπρόσωποι Εκκλησιαστικών αρχών καθώς και αντιπροσωπείες Αξιωματικών των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2020/10/8-2-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2020/10/7-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2020/10/6-2-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2020/10/5-2-1024x693.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2020/10/4-5-1024x683.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2020/10/3-5-1024x701.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2020/10/2-8-1024x680.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2020/10/1-10-1024x683.jpg)