Την Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου 2024 αναβίωσε η αίγλη και ξαναγράφτηκε ιστορία στην εκδήλωση κοπής της βασιλόπιτας και βράβευσης αριστούχων μαθητών του ΜΤΣ.
Ο Πρόεδρος του ΔΣ/ΜΤΣ και ΝΙΜΙΤΣ Ταξίαρχος ε.α. Δημήτριος Χατσίκας ευχήθηκε υγεία και ευοίωνη και δημιουργική χρονιά, θίγοντας σημαντικά θέματα λειτουργίας του Ταμείου.
Χαιρετισμό απηύθυνε ο κ. Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Δημήτριος Χούπης στηρίζοντας το έργο του ΜΤΣ και τον σκοπό ίδρυσης και λειτουργίας του, που αφορά στις παροχές πρόνοιας των μετοχομερισματούχων.
Την εκδήλωση τίμησαν ο κ. Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Δημήτριος Χούπης, ο κ. Αρχηγός ΓΕΣ Αντιστράτηγος Γεώργιος Κωστίδης, τα μέλη του ΔΣ/ΜΤΣ, ο Πρόεδρος Αντιναύαρχος ε.α. Βελισσάριος Παππάς, ο Πρόεδρος του ΜΤΑ Αντιπτέραρχος ε.α. Δημήτριος Μιχαλολιάκος, καθώς και εκπρόσωποι της Ε.Α.Α.Ν. και της Ε.Α.Α.Α..
Επεδόθησαν έπαινοι στους αριστούχους μαθητές και πλακέτες στα αποχωρήσαντα μέλη του προηγούμενου ΔΣ/ΜΤΣ.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/24-1024x678.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/25-1024x678.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/26.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/27-1024x673.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/28-1024x675.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/29-1024x678.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/31-1024x679.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2024/02/Καταγραφή-1024x707.jpg)