Του Ηλία Προύφα
ΕΠΟΠ Επιλοχίας διάσημος ”κόουτς” σε αγώνες πάλης. Ο λόγος για τον Επαγγελματία Οπλίτη Πεζικού, Κλωνή Ιωάννη, ο οποίος διετέλεσε αθλητής πυγμαχίας και σήμερα είναι ο ίδιος προπονητής, σε γνωστά ονόματα του αθλητισμού.
Αφού χρίστηκε πρωταθλητής Ελλάδος με την ομάδα του ΠΑΟΚ και πρωταθλητής Ενόπλων Δυνάμεων στο άθλημα της πυγμαχίας, πλέον ο Επιλοχίας Κλωνής, προπονεί το γνωστό βετεράνο μπασκεμπολίστα Λάζαρο Παπαδόπουλο.
Μάλιστα σε αγώνα που διεξήχθη προχθές στο ”Ιβανόφειο” στάδιο της Θεσσαλονίκης, με παρουσιαστή το γνωστό Πέτρο Πολυχρονίδη, η ομάδα Παπαδόπουλου – Κλωνή, έφερε νίκη, όπως και τον περασμένο Οκτώβριο, που κέρδισε το κύπελο Scorpion (η καλύτερη διοργάνωση πυγμαχίας στην Ελλάδα.
Συγχαρητήρια!
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/05/345338623_9577047099001981_4689383848088063666_n-1.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/05/350366458_2347017805486079_7468730880076728027_n-1.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/05/350375661_577945167785908_5871140667838760243_n-1-1.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/05/350375661_577945167785908_5871140667838760243_n-2.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1672423785329-1.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1683275899595-1-461x1024.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1683565992105-1.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1683737438068-1.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2023/05/Screenshot_20230510-203750-1-461x1024.png)