Τη Μ. Πέμπτη 21 Απριλίου 2022 επ’ ευκαιρία των Αγίων Ημερών του Πάσχα,ο Αρχηγός ΓΕΝ Αντιναύαρχος Στυλιανός Πετράκης ΠΝ πραγματοποίησε επίσκεψη στο κέντρο επιχειρήσεων του Αρχηγείου Στόλου (ΑΣ/ΚΕΠΙΧ) στο Στρατηγείο Διοικήσεως Ανατολικής Μεσογείου (ΣΔΑΜ).
Κατά την επίσκεψη του, ο Αρχηγός ΓΕΝ αντάλλαξε ευχές, με το προσωπικό του ΑΣ/ΚΕΠΙΧ και μέσω τηλεδιάσκεψης, με Κυβερνήτες εν πλω Μονάδων του Πολεμικού Ναυτικού που συμμετέχουν σε Εθνικές αλλά και Διασυμμαχικές επιχειρήσεις.
Στη συνέχεια ο Αρχηγός ΓΕΝ με τον Αρχηγό Στόλου Αντιναύαρχο Παναγιώτη Λυμπέρη υποδέχθηκαν στο ΑΣ/ΚΕΠΙΧ τον Αρχηγό ΓΕΕΘΑ Στρατηγό Κωνσταντίνο Φλώρο.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/04/001-5.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/04/002-4.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/04/003-6.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/04/004-7.jpg)