Την πόλη του Σουφλίου επισκέφθηκε χθες ο Διοικητής του Δ’ Σώματος Στρατού, Αντιστράτηγος Ιωάννης Τσιόπλος, συνοδευόμενος από τον Διοικητή της 50ης Μηχανοκίνητης Ταξιαρχίας Πεζικού « ΑΨΟΣ» Ταξίαρχο Καραγκούνη Χρήστο.
Στην εθιμοτυπική συνάντηση που πραγματοποιήθηκε στο Δημαρχείο Σουφλίου με το Δήμαρχο κ. Παναγιώτη Καλακίκο, συζητήθηκαν θέματα που απασχολούν τη περιοχή του Δήμου Σουφλίου.
Ο Δήμαρχος Σουφλίου ευχήθηκε και στους δύο καλή αρχή και καλή επιτυχία στα νέα τους καθήκοντα, ενώ τόνισε πως αποτελεί τιμή για την περιοχή να συνεχίζεται η παράδοση που θέλει στελέχη των Ε.Δ. που θήτευσαν στην 50η Μ/Κ Ταξιαρχία με έδρα την πόλη του Σουφλίου, να διακρίνονται διαρκώς και να καταλαμβάνουν κρίσιμες υψηλόβαθμες θέσεις ευθύνης.
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/04/277918698_386975243040187_8583134346786471301_n-2.jpg)
![](https://www.kranosgr.com/wp-content/uploads/2022/04/278004544_565978071509284_4795290146233941382_n-2.jpg)